Co jíst po porodu?
Je nutné v případě vyšetření krve navštívit svého lékaře, nebo se o svém zdravotním stavu můžeme informovat i sami?
O vyšetření různého charakteru můžete požádat svého lékaře, nebo si na něj zajít sami, jako takzvaní samoplátci. Široké portfolio samoplatcovských testů nabízejí například laboratoře SYNLAB. Stačí dorazit bez objednání na kterékoli odběrové pracoviště, kterých jsou desítky po celé České republice, a o konkrétní vyšetření požádat.
Pokud nevíte, který test zvolit, a chcete si ověřit celkovou vitalitu svého organismu, můžete podstoupit komplexní balíček vyšetření.
Škála vyšetření, která se dají provést z krve, je velmi široká. Laboratorním rozborem lze zjistit například:
Dá se říci, že základ a rozšíření je určeno pouze limity, které určují pojišťovny – podle věku, pohlaví, přidružených onemocnění. Nerad používám slovo základní, protože pro každého může základ znamenat úplně něco jiného. Ve své praxi uplatňujeme heslo JÍT CESTOU PREVENCE a také KOMPLEXNÍ PÉČE S INDIVIDUÁLNÍM PŘÍSTUPEM. To se nám mnohokrát osvědčilo, neboť opakovaně jsme přišli na skrytá onemocnění, která jsme dokázali včas podchytit a pacientům zachránit zdraví nebo život.
Limit není stanovený. Opět vše záleží na pohlaví, věku, rase, přidružených onemocněních atd. Pojišťovny proplácí preventivní prohlídku jednou za dva roky. Doporučují však častěji, klidně jako samoplátci, základní screening. Z těchto „základních“ vyšetření zkušený lékař odhalí mnohé a pak už může dovyšetřit pacienta již cíleněji. Byl bych moc rád, kdyby skrze mé sdělení si čtenář uvědomil, že na prvním místě v jeho životě by mělo být zdraví. A tak jak je tomu na západě, a nyní i na východě, investovat do svého zdraví a nešetřit na kvalitní zdravotní péči, dobrých potravinách a pohodlném polštáři na spaní.
Na vyhodnocení výsledků krevních testů může mít vliv celá řada maličkostí. Pro přesnost výsledků by tak příprava na odběr měla začít už den předem. To je také důvod, proč se na odběr krve chodí nejčastěji v ranních hodinách, ideálně mezi sedmou a devátou hodinou. Hodnoty určitých látek v krvi totiž kolísají v závislosti na denní době.
Pro co nejpřesnější výsledky krevního rozboru je důležité se již den před samotným odběrem vyhnout extrémně náročným sportovním aktivitám a jiným fyzicky namáhavým činnostem. Vhodné není ani kouření či pití alkoholu. Konzumovat byste měli pouze lehkou stravu a omezit přísun některých potravin, jako jsou například ořechy, čokoláda či tučná jídla.
Ráno před odběrem nejezte vůbec. Jídlo může v první řadě zkreslit hodnoty cholesterolu a cukru v krvi, vliv má ale i na spoustu dalších parametrů. Příjem tekutin je ale naopak žádoucí, ráno je dobré vypít alespoň čtvrt litru vody nebo neslazeného čaje, neboť vám rozproudí krev v žilách, která poté půjde lépe odebrat. Vynechte však kávu, mléko a silný čaj.
Čtenářům přejeme hlavně pevné zdraví, optimismus a krásnou jarně letní náladu.
Tento článek obsahuje kvíz. Pro vyplnění kvízu je třeba se přihlásit.
Získejte přístup ke všem článkům, slevu na placené webináře a produkty TCM a mnoho dalšího s naším předplatným.
Každý měsíc pro vás zajistíme slevu od různého výrobce produktů čínské medicíny.
Každý měsíc pro vás zajistíme slevu od různého výrobce produktů čínské medicíny.
Každý měsíc pro vás zajistíme slevu od různého výrobce produktů čínské medicíny.